Dzień Zdrowego Żywienia

16.11.10r. w SP 174 obchodziliśmy Dzień Zdrowego Żywienia. Dzieci z oddziałów przedszkolnych sześciolatków oraz uczniowie klas I – VI spotkali się w sali gimnastycznej, udekorowanej plakatami wykonanymi specjalnie na tę okazję, aby wysłuchać prelekcji o konieczności zdrowego odżywiania się, przygotowanej przez Panią Marię Karolak – szkolną pielęgniarkę.

 

Potem były występy sześciolatków i uczniów klas młodszych. Dzieci, przebrane za warzywa i owoce, śpiewały piosenki i recytowały wiersze, związane z tematem spotkania.

Następnie wszyscy rozeszli się do sal, aby przygotować różne smakołyki. A były to sałatki warzywne, owocowe szaszłyki, kanapki, koktajle, faszerowane jajka itp. Każda klasa ustawiła swoje potrawy na ogromnym stole. Uczniowie i nauczyciele degustowali je. Próbowałam, były pyszne! Świadczy o tym również fakt, że dzieci podchodziły po dokładki.

Mamy nadzieję, że dzięki zorganizowanemu w naszej szkole Dniu Zdrowego Żywienia, uczniowie zrozumieli, iż właściwie odżywianie ma wpływ na ich zdrowie, samopoczucie, urodę, a także osiąganie dobrych wyników w nauce.

{gallery}39-dzien_zdrowego_zywienia{/gallery}