Akcja „Zbieramy nakrętki”

Przygodę z korkami uczniowie klasy II rozpoczęli w roku 2009. Wzięliśmy wówczas udział w konkursie na zbieranie małych, ale cennych nakrętek, który był zorganizowany przez Stowarzyszenie Sąsiedzkie Stara Miłosna. Zajęliśmy wówczas 18. miejsce wśród 19 zorganizowanych grup, które podjęły się tego korkowego wyzwania. Ale przecież nie miejsce było najważniejsze. Dzięki udziałowi w tej akcji nie przeszliśmy obojętnie obok ludzkiej tragedii. Pomogliśmy zebrać pieniądze na wózek dla Roberta Pietrasa. Konkurs minął, nagrody zostały rozdane, ale my nie zaprzestaliśmy zbierać kolorowych nakrętek.

Pod koniec klasy I oddaliśmy zbierane przez pół roku koreczki, które pomogły sfinansować turnus rehabilitacyjny dla Natana z Torunia.
Naszym zbieractwem zaraziliśmy dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 „a”, „b”, „c” oraz uczniów z klasy III i VI. W zbieranie angażują się również rodzice. Gromadzone obecnie przez nas korki pozwolą sfinansować zakup protez dla Michała Mroczka, który jest podopiecznym Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom Rodzina Człowiek. Podczas ferii dostarczyliśmy do stowarzyszenia zbierane od września plastikowe nakrętki. Przez te kilka miesięcy trochę się już ich uzbierało, co można zobaczyć na zdjęciu poniżej.
Zbiórka trwa nadal! Zachęcamy innych uczniów, aby przyłączyli się do nas i tym małym koreczkiem okazali potrzebującym życzliwość i ogromne serce.

{gallery}58-nakretki{/gallery}