Wizyta w banku

16 listopada uczniowie klasy II i III odwiedzili centralę Banku Handlowego S.A. (Citi Handlowy). Jest on jednym z partnerów Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, w ramach której organizowanych jest szereg inicjatyw. Jedną z nich jest program edukacyjny „Od grosika do złotówki”, w którym wzięli udział uczniowie klasy III, a od stycznia będą realizować go uczniowie klasy II.

Przygotowana przez bank dwugodzinna wycieczka po terenie przedsiębiorstwa to kolejny projekt pod nazwą „Otwarta Firma”. Podczas wycieczki w bardzo interesujący sposób zaprezentowano dzieciom historię firmy oraz porozmawiano o wartości pieniądza i jego znaczeniu w życiu człowieka. Następnie odwiedziliśmy techniczne serce banku – Serwerownię i Telefoniczne Biuro Obsługi Klienta – CitiPhone. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda obsługa klienta przez telefon oraz – co było dla nich najfajniejsze – mogły założyć słuchawki i wykonać kilka telefonów do siebie nawzajem. Kolejnym punktem zwiedzania było poznanie bankomatu „od kuchni” i samodzielne z niego korzystanie. Każdy uczeń za pomocą karty i zapamiętanego PIN-u dokonał wypłaty pięćdziesięciozłotowego banknotu testowego.

Na zakończenie odbyło się podsumowanie naszego spotkania i wręczenie przez Panią Przewodnik drobnych upominków dla dzieci. Dzięki tej wycieczce nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć na czym polega praca w banku.

{gallery}90-bank{/gallery}