Dzień Misia w SP174

28 listopada w SP174 obchodziliśmy Dzień Misia. Dzieci z oddziałów przedszkolnych sześciolatków i z klas I-III przyszły do szkoły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Najpierw odbyły się zajęcia z wychowawcami. Wtedy dzieci poznały historię misia, uczestniczyły w zabawach przy muzyce, brały udział w zajęciach plastycznych związanych z tematem dnia, oglądały bajki o Puchatku, Uszatku i Coralgolu.

Potem wszyscy udali się do sali gimnastycznej. Tam dzieci obejrzały przedstawienie „Chory Miś’, w którym wystąpiły: Pani pielęgniarka Maria Karolak, Pani intendentka Beata Bieńkowska i nauczycielka świetlicy Pani Joanna Witomska.

Następnie mali uczniowie śpiewali piosenki, tańczyli, recytowali wiersze.

 

Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu – Pani Elżbieta Muras-Sadowska, która przeczytała dzieciom bajkę.

Przed Świętem Misia ogłosiliśmy konkurs „Portret niedźwiadka’. Wpłynęło wiele pięknych prac, a 28 listopada Pan dyrektor Paweł Krajewski wręczył zwycięzcom dyplomy i nagrody książkowe.

Dzień upłynął nam w przyjemnej atmosferze. Na koniec dzieci otrzymały piernikowe misie w czekoladzie, które upiekła specjalnie dla nas Piekarnia „Grzybki”. Serdecznie dziękujemy. Były pyszne!

{gallery}94-dzien_misia{/gallery}