ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ W SP174

W tym roku szkolnym SP174 w Wesołej również włączyła się w program „Adopcji na odległość” Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego.

Przypomnę,: „Adopcja na odległość” to duchowa opieka nad najuboższymi dziećmi i młodzieżą z krajów misyjnych oraz pomoc materialna w ich kształceniu.

Zobowiązaliśmy się do pokrycia kosztów nauki przedszkolaków i dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej w Saint James Pre-School w Mansie. Szkołę w 2007 roku otworzyły siostry salezjanki. Uczęszczają do niej najuboższe dzieci, które są uczone przez nauczycieli świeckich, często byłych podopiecznych sióstr.

Pieniążki dla przyjaciół z Mansy zbieramy do skarbonek stojących w salach. Nasi uczniowie chętnie wspomagają dzieci, wrzucając do nich niewielkie kwoty. Salezjański Ośrodek Misyjny przesyła je misjonarzom, którzy kupują pomoce naukowe, przybory i podręczniki szkolne, a także, w razie zaistnienia takiej potrzeby, jedzenie, przybory toaletowe, odzież oraz inne niezbędne rzeczy dla uczniów z Mansy.

Pragniemy bliżej poznać dzieci, dlatego zamierzamy z nimi korespondować. Na Święta Bożego Narodzenia wyślemy im rysunki i życzenia.

Salezjański Ośrodek Misyjny będzie informował nas o tym, co dzieje się w ośrodkach misyjnych na całym świecie, przesyłając dwumiesięcznik – „Misje salezjańskie”. Niedawno otrzymaliśmy też zdjęcia dzieci z zaadoptowanej placówki, plakaty, naklejki, które wykorzystaliśmy do zrobienia gazetki o misjach, aby przybliżyć naszym uczniom problem biedy w niektórych częściach świata.

Zachęcamy innych do wzięcia udziału w misyjnym dziele „Adopcji na odległość”. Na świecie jest wiele biednych dzieci, którym może pomóc osoba indywidualna, rodzina, firma, szkoła, klasa, stowarzyszenie lub zorganizowana grupa. Chętni mogą zgłosić się do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie przy ul. Korowodu 20 (tel. 0-22-644-86-78).

{gallery}97-adopcja{/gallery}