Goście na jasełkach u trzecioklasistów

10 stycznia uczniowie klasy trzeciej zaprosili swoich najbliższych na bożonarodzeniowe jasełka. Na wieczorne spotkanie przyszli nie tylko rodzice, ale także babcie, dziadkowie i rodzeństwo.

Aby powitać małego Jezuska do szopy przywędrowali nie tylko pasterze i królowie, ale również wiele pięknie ubranych, bajkowych postaci. Każda z nich przyniosła nowo narodzonemu swój cenny dar. Kopciuszek ofiarował swój złoty pantofelek, pszczółka Maja miód, biedna dziewczynka z zapałkami pudełko zapałek, a czerwony Kapturek koszyczek ze smacznymi rogalikami. Na scenie pojawił się także Pinokio, ołowiany żołnierzyk, Jaś i Małgosia oraz Calineczka. Inscenizacja przeplatana była kolędami i pastorałkami. I chociaż uczniom towarzyszyła trema, wszystko wspaniale się udało, o czym świadczyły gromkie brawa, którymi aktorzy zostali nagrodzeni.

Dwa dni później, gośćmi trzecioklasistów były dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 „A” i „B” oraz z  Przedszkola nr 259. Mali widzowie z wielkim zainteresowaniem słuchali pojawiających się przy żłóbku bajkowych postaci oraz wspólnie z nimi śpiewali kolędy. Po zakończeniu przedstawienia okazało się, że przedszkolaki potrafiły rozpoznać wszystkich bohaterów występujących w jasełkach.
{gallery}105-jaselka{/gallery}