SZKOLNE JASEŁKA 2012

W Szkole Podstawowej Nr 174, 19 grudnia o godz.18.00 odbyły się Szkolne Jasełka, które na stałe wpisały się w historię naszej szkoły. W tym roku o narodzinach Jezusa opowiedzieli uczniowie klas 0-3. Tegoroczne Jasełka były niezapomniane, zachwyciła nas niezwykła dekoracja przygotowana przez panią Annę Piórkowską, stroje i gra młodych aktorów. W atmosferze przygaszonych świateł Józef z Maryją szukali schronienia. Na scenie pojawili się nie tylko ubodzy pastuszkowie, aniołowie, kolędnicy misyjni, dzieci, zwierzęta, trzej królowie, ale także groźny Herod, diabeł i śmierć.

Szkolny chór pod kierunkiem pana Jana Potyrało śpiewał piękne polskie kolędy. Życzenia wszystkim gościom, uczniom i pracownikom szkoły złożył pan dyrektor Paweł Krajewski. W czasie trwania Jasełek zgromadzono dary, które zostały przekazane do Domu Samotnej Matki i Dziecka „Nazaret” w Warszawie. Tradycyjnie, jak co roku odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Można było zakupić oryginalne ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, stroiki, anioły, przepyszne pierniczki oraz drobiazgi pod choinkę. Wszystko zostało przygotowane przez uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Na zakończenie Jasełek zaśpiewał zespół ReJoice, którego członkowie to w większości absolwenci naszej szkoły.

 

{gallery}171-jaselka{/gallery}