TURNIEJ EKOLOGICZNY

23 kwietnia został zorganizowany w naszej szkole Turniej Ekologiczny w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi.

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. W Polsce od 1990 roku, 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest popularyzacja ekologii oraz uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu i postępującą urbanizacją.

W szkolnym turnieju brali udział uczniowie klas I-III, nad przebiegiem którego czuwała Pani Krystyna Tryc. Dzieci przygotowały hasła i transparenty związane z ochroną środowiska oraz krótką inscenizację ekologiczną.

W radosnej atmosferze, reprezentanci czterech klas przystąpili do rywalizacji. Liczne pytania, rebusy, słuchanie „odgłosów” przyrody wyłoniły zwycięzców. I miejsce zdobyła klasa I, drugie miejsce klasa IIa i trzecie miejsce klasa III. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za swój wysiłek.

Mamy nadzieję, że ekologia będzie ważna dla naszych uczniów każdego dnia.

{gallery}200-turniej{/gallery}