KORFBALLOWE EMOCJE

wpis w: Sport 2012/2013 | 0

Od 4 lat uczniowie Szkoły Podstawowej nr 174 uprawiają korfball.

Startują w kategorii kl. I-II, III-IV oraz w małej lidze na poziomie kl. V- VI-

o randze ogólnopolskiej. W tym roku finały małej ligi odbyły się w Kole. Reprezentacja szkoły dotarła do ścisłego finału najlepszych drużyn w Polsce

 

i zajęła IV miejsce- nie był to szczyt naszych marzeń, szykowaliśmy się na zdecydowanie lepszy wynik, lecz cieszymy się z dotychczasowych osiągnięć, z faktu, że promujemy naszą dzielnicę i poznajemy wielu sportowców z innych regionów Polski.

Znakomicie spisały się na turnieju reprezentacje uczniów klas młodszych zajmując II i IV miejsce w kategorii kl. I-II i III-IV- przywiezione puchary są ozdobą naszej szkoły.

Co roku nasi uczniowie biorą udział w obozie sportowym z korballu w Olsztynie – Kortowie, doskonaląc swoje umiejętności i technikę gry, dodatkowo miło spędzając wakacje.

 

Na poziomie MISTRZOSTW POLSKI STARTUJE drużyna gimnazjalistów

naszej dzielnicy. Dnia 27.04.2013 r. finały ligi juniora młodszego odbyły się w Bydgoszczy. Gimnazjaliści dzielnie walczyli wśród najlepszych drużyn Polski

zajmując 7 miejsce.

W dniach 04.06 – 10.06.2013 reprezentacja młodzika i juniora młodszego

wyjeżdżają na turniej do Holandii w miejscowości KNEGSEL

 

 

Prowadząca drużynę

nauczyciel wych. fiz.

Jolanta Ilewicz

 

 

Korfball to dyscyplina uznawana przez MKOl. Korfball dwukrotnie gościł na Igrzyskach Olimpijskich, a od 1985 roku obecny jest na World Games. W korfballu rozgrywane są także Mistrzostwa Świata oraz kontynentalne. Międzynarodowa Federacja Korfballu zrzesza obecnie 57 federacji krajowych. Polska jest obecnie na 17. miejscu w rankingu IKF. Największym dotychczasowym sukcesem Polski było 9. miejsce na Mistrzostwach Świata w 1999 roku w Australii. Jest dyscypliną koedukacyjną, w której rola dziewcząt i chłopców jest tak samo ważna, jest grą koedukacyjną. Uczy wyjścia na pozycje, logicznego myślenia w tworzeniu akcji, refleksu, sprytu sportowego. Drużynę tworzy osiem osób, cztery dziewczyny i czterech chłopców. Jednocześnie w meczu gra 16 osób a więc w warunkach szkolnych jest to cała klasa. Gra uczy wspólnego działania, ważna jest cała drużyna, nie ma tzw. „gwiazdy”, jest warta spopularyzowania w warunkach szkół, ponieważ grać mogą uczniowie o różnym stopniu sprawności fizycznej. Kosze mogą być ustawione na sali gimnastycznej, na boisku trawiastym lub boisku o sztucznej nawierzchni. Korfball jest grą „od przedszkola do seniora”

Dyscyplina ta jest bardzo popularna w wielu krajach Europy oraz w Chinach. Mamy bardzo dobre kontakty z zespołami i Holandii i Słowacji jesteśmy zapraszani do ich klubów na zawody korfballu. Zachęcając wielu nauczycieli wychowania fizycznego i pasjonatów sportu pragniemy wpisać tę dyscyplinę sportu w kalendarz imprez Dzielnicy Wesoła Miasta Stołecznego Warszawy.