POŻEGNANIE KLASY SZÓSTEJ W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

W czwartek 27 czerwca 2013 roku uczniowie klasy szóstej zakończyli naukę w szkole podstawowej. Najlepszym uczniem odchodzącej klasy okazał się Marcin Jaworowski, który uzyskał nie tylko bardzo wysoką średnią 5,82 – ale i maksymalną liczbę punktów na sprawdzianie szóstoklasisty – 40 punktów. Za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie Marcin otrzymał Nagrodę Burmistrza dla najlepszego absolwenta naszej szkoły.

 

Nagrodę Burmistrza dla najlepszego sportowca otrzymała zaś Wiktoria Wierzbowska (średnia ocen 5,36). Wyróżniono nagrodami także innych uczniów. Stypendium za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali: Maurycy Broszkiewicz-Krzyżanowski (średnia ocen 5,60) i Martyna Lewkowicz (średnia ocen 5,36). Przyznano również stypendium dla najlepszego sportowca, które otrzymał Bartosz Urbanek.

Warto tu jeszcze wspomnieć o Nagrodzie Dyrektora dla absolwenta o bardzo wysokiej kulturze osobistej i wyjątkowej osobowości – ucznia najbardziej zaangażowanego w życie szkolne w latach 2010-2013. Tę wyjątkową nagrodę tę otrzymał Krystian Ptak (średnia ocen 5,27). Świadectwa z wyróżnieniem otrzymało łącznie ośmiu uczniów – na dwudziestu dwóch, którzy ukończyli szkołę. Pozostali wyróżnieni uczniowie, to: Aleksandra Główka, Edyta Korzeniewska oraz Wiktoria Sieczkowska.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, na którą składał się montaż słowno-muzyczny przygotowany przez nauczycielkę języka polskiego p. Bożenę Dawiec oraz pięknie zatańczony przez uczniów tradycyjny polonez. Choreografię tego tańca opracowała nauczycielka wychowania fizycznego – p. Jolanta Ilewicz. Uroczystość zakończył poczęstunek przygotowany dla nauczycieli i rodziców oraz zabawa dyskotekowa dla absolwentów naszej szkoły.

{gallery}223-pozegnanie6{/gallery}