Kolędnicy Misyjni.

„Bądźcie pozdrowieni, mili gospodarze,

my Dobrą Nowinę niesiemy wam w darze”-

W szkole podstawowej nr 174 w Warszawie Wesołej, na terenie parafii wojskowej p.w. bł. Jana Pawla II, gdzie jestem katechetką od 7 lat, co roku organizujemy „akcję” kolędników misyjnych. Wszystko zaczęło się w roku 2007, gdy pomoc skierowaliśmy w kierunku potrzebujących dzieci z Peru. Potem był Pakistan, Papua Nowa Gwinea, następnie Uganda, Sudan Płd., Wietnam. W tym roku Repulika Kongo i Demokratyczna Republika Kongo.

 

Kolędowaliśmy 8 i 9 stycznia. Czterdzieścioro dzieci od klasy II do IV pod opieką sióstr z Misyjnego Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego i animatorów młodzieżowych kolędowało po osiedlu. Co roku nasza scenka odgrywana w mieszkaniu, na klatce, w sklepie, urzędzie czy klasie jest inna. Całą akcję pobożnie zakończyliśmy w niedzielę Chrztu Pańskiego, podczas Mszy św. dla dzieci. Obecna na Eucharystii s. Ancilla Bartosik SSpS, misjonarka z Mozambiku , podziękowała dzieciom i ofiarodawcom za hojny gest materialnego wsparcia, za modlitwę. Zebrane pieniążki, skrupulatnie policzone, odwieźliśmy na Skwer Kard. S. Wyszyńskiego, do centrali Papieskich Dzieł Misyjnych dumni, że to same dzieci tyle nazbierały dla swoich biedniejszych rówieśników!

Natomiast w sobotę, 18 stycznia, wzięliśmy udział w Misyjnym Świętowaniu Dzieci zorganizowanym przez Papieskie Dzieła Misyjne w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Msza św. z udziałem ks. bp Józefa Guzka, spotkania z misjonarzami, zabawy, tańce, poczęstunek i pamiątki były nagrodą dla małych kolędników misyjnych. Po drodze odwiedziliśmy też ruchomą szopkę u Ojców Kapucynów na ul. Miodowej.

I tak pomalutku, wytrwale, na swój sposób, rok po roku, włączamy się w dzieło misyjne Kościoła, dołączając swoją malutką kropelkę do wielkiego oceanu- wszak gdyby jej zabrakło, ocean byłby uboższy o nią jedną właśnie…

s.Dominika Jasińska SSpS, nauczyciel religii

{gallery}260-kolednicy{/gallery}