„Mały pastuszek i wielki rozbójnik”- Jasełka klasy II

Boże Narodzenie chwilę już za nami, ale jego radość i duch dziecięctwa trwa nadal…
Dlatego dzieci z klasy II razem ze swoją panią wychowawczynią, Danutą Midziak, w niedzielę, 19 stycznia br. wystawiły swoje niesamowite przedstawienie jasełkowe pt. „Mały pastuszek i wielki rozbójnik”.

Rzecz miała miejsce po mszy św. w kościele p.w. bł. Jana Pawła II, na osiedlu wojskowym w Warszawie Wesołej, gdzie mali aktorzy chodzą do szkoły nr 174.

 

„Wybierał się pastuszek od samego rana. Wziął ciepłą kołderkę dla Jezusa Pana. Wziął też dzbanek mleka, by Go uradować. I kanapkę z szynką do plecaka schował. Szedł mężnie i z radością w serduszku szczęście rosło…”

Zuzia jako WIELKI ROZBÓJNIK przeżywający nawrócenie, Amelka MAŁY PASTUSZEK, Oliwia była NARRATOREM, a Emilka i Piotruś MARYJĄ oraz JÓZEFEM… Oczywiście, grono aniołków, pastuszków, królowie oraz osoby potrzebujące pomocy: staruszka, sierotka, które otrzymują mleczko, kanapkę, kołderkę stanowiły resztę 18-osobowej ekipy aktorskiej, poszerzonej na chwilę o osobę s. Dominiki, katechetki, w epizodzie osoby biednej.

„Zobacz, kto do nas przyszedł, mój Syneczku! Ten dobry Pastuszek, co mleczko niósł w kubeczku i kołderkę ciepłą dla Ciebie miał, i kanapkę z szynką- ale wszystko rozdał. Pan Jezus widział Twoje dobre czyny. Najwięcej Bogu dajesz, dzieląc się z innymi!!”- Matka Boża pochwaliła dzielnego, dobrego pastuszka za zauważenie po drodze do Betlejem głodnego, biednego i zziębniętego.

Widzom, kochanym rodzicom, drogim dziadkom i księdzu proboszczowi bardzo podobały się misternie przygotowane stroje, gra aktorska oraz umiejętności muzyczne dzieci, które na cały kościół wyśpiewywały, że „dziś do Betlejem trzeba nocą iść, bo narodzenia czas wypełnił dni, tam gdzie stajenka razem z bydlątkami leży Dzieciąteczko i na sianku śpi. Świat na to czekał wiele już lat i narodzenia dziś wita czas; biegnij pastuszku jasną drogą, niebo płonie, na niebie pierwszej gwiazdy blask…”

Oby radość i czułość Bożego Narodzenia oraz dziecięce zaangażowanie w sprawy wielkie z TEGO i NIE-Z-TEGO świata towarzyszyły nam przez cały rok, dając każdej rodzinie siłę w pokonywaniu codziennych trosk.

s. Dominika Jasińska, nauczyciel religii

{gallery}265-jaselka{/gallery}