WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ

4 czerwca uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy I udali się w niecodzienną podróż do FORT HANTAJO. Jest to nazwa wioski indiańskiej w Borzychach koło Węgrowa. Mieli możliwość spotkania z barwną i fascynującą kulturą Indian Ameryki Północnej.

Mimo mało sprzyjającej aury dzieci bawiły się doskonale. Na przywitanie twarz każdego ucznia została ozdobiona barwnymi malunkami na twarzy.

 

Dzieci brały udział w przygotowanych dla nich grach i zabawach: strzelanie z łuku, rzuty włócznią, indiański tor przeszkód, rzut na bizonie rogi, wyścigi węży, indiański połów ryb. Emocji i radości było co nie miara.

Adepci sztuki indiańskiej wsłuchali się w opowieść o kulturze Indian Ameryki Północnej – przewodnik pokazywał eksponaty i wspólnie z dziećmi zastanawiał się, do czego służyły i z czego były zrobione. Dzieci uczyły się również indiańskiej pieśni.

Po tak emocjonujących zajęciach dzieci odpoczęły jedząc pieczone kiełbaski.

Odwiedzając tak ciekawe miejsce, każdy zapragnął zabrać z niego jakąś pamiątkę, stąd indiański sklepik z pamiątkami cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Największą popularnością cieszyły się łuki, które kupowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta.

To magiczne miejsce podziałało na ich wyobraźnię i choć przez chwilę zaopatrzeni w łuki, biegając między tipi czuli się jak prawdziwi Indianie z Wielkich Równin Ameryki Północnej.

{gallery}294-indianie{/gallery}