SPORT W SP 174

Nie ma wątpliwości, że sport odgrywa ważną role w życiu człowieka. Miliony ludzi na świecie uprawiają sport dla zdrowia i rekreacji oraz po to, aby odczuć poczucie wspólnoty i współzawodnictwa z innymi. Sport pomaga w wyrabianiu charakteru, może stanowić dobre narzędzie wychowawcze.

Tą sferą w naszej szkole zajmuje się pani Jolanta Ilewicz, która na co dzień krzewi ducha sportu pośród naszych uczniów. Już z najmłodszymi prowadzi korektywę, zajęcia „Od zabawy do sportu”, propaguje również szczególną dyscyplinę sportu jaką jet Korfball. Nasi uczniowie już od kilku lat trenują odnosząc większe i mniejsze sukcesy.

24 maja2014 r. jedna z drużyn UKS Wesoła Szkoła zdobyła drugie miejsce w finałach Mistrzostw Polski w kategorii młodzik. Trening, zapał do walki, dobra taktyka zaowocowały sukcesem.

Korfball jest też popularny wśród najmłodszych uczniów, którzy biorą udział w zawodach przywożąc swoje pierwsze puchary.

Uczniowie naszej szkoły interesują się również innymi dziecinami sportu i odnoszą sukcesy grupowe lub indywidualne w pływaniu czy piłce nożnej.

Cieszy nas, że sport dla wielu uczniów jest ważny i mamy nadzieję, że taki pozostanie na długo.

{gallery}304-sport{/gallery}