SPOTKANIE Z FILMEM DOKUMENTALNYM

2 i 3 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Spotkaniach z Filmem Dokumentalnym. Po obejrzeniu każdego z nich odbywała się dyskusja.

Pierwszego dnia festiwalu uczniowie z klasy VI obejrzeli filmy; „Usłysz to”, „przez uszy Ellen” oraz „Latająca Anne”.Wszystkie poruszały problem niepełnosprawności i inności. Dzieci miały możliwość wypowiedzenia się i podzielenia swoimi refleksjami.

 

Drugiego dnia z filmem dokumentalnym spotkali się uczniowie klas I-III. Projekcja obejmowała blok tematyczny „Rozumiem cię”, poruszający ważne tematy niezrozumienia i porozumienia. Dzieci mogły, po ich obejrzeniu odpowiedzieć sobie na pytania, czy świat dla każdego jest taki sam i czy wszystko jest w rzeczywistości takie, na jakie wygląda? Filmy pokazały, ze kluczem do zrozumienia drugiego człowieka jest umiejętność zobaczenia świata jego oczami

Udział w Spotkaniach z Filmem Dokumentalnym był dla dzieci nowym i na pewno interesującym doświadczeniem. Dzięki niemu zobaczyły świat, który dla wielu z nich był zupełnie obcy i niezrozumiały. Być może obejrzane filmy wpłyną na ich postrzeganie ludzi, którzy mimo swej odmienności, wcale nie są gorsi.

{gallery}353-film{/gallery}