PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU

Niedawno zakończył się pierwszy semestr roku szkolnego 2014/2015. Był to czas intensywnej pracy, ciekawych wyzwań oraz radości i zabawy dla wszystkich członków naszej szkolnej społeczności. Chcieliśmy podzielić się fragmentem naszego szkolnego życia.

Nasi uczniowie brali udział w ciekawych projektach i programach edukacyjnych. Jak co roku odbyły się kilkudniowe warsztaty językowo – kulturowe AIESEC. Braliśmy udział w kilku akcjach promujących zdrowe jedzenie. Uczniowie klasy II kontynuowali rozpoczęte rok temu zajęcia w ramach projektu „Edukacja przez szachy”. W trosce o zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dzieci młodsze z klasy II i I uczestniczyły w zajęciach „Przyjaciele Zippiego”. Zadbaliśmy o edukację muzyczną umożliwiając uczniom udział w comiesięcznych koncertach. Gościliśmy członków Stowarzyszenia Geografów Polskich i Przyjaciół Geografii, którzy przygotowali m.in. lekcję o Japonii czy warsztaty przyrodnicze w terenie w ramach projektu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. Straż Miejska prowadziła zajęcia dotyczące bezpieczeństwa uczniów. Uczestniczyliśmy w lekcjach muzealnych, jeździliśmy do teatrów i kin, organizowaliśmy ciekawe wycieczki, po prostu „odkrywaliśmy świat”, ten bliski i ten daleki. Staraliśmy się angażować rodziców w wiele akcji i wydarzeń dotyczących życia szkoły. Z inicjatywy rodziców uczniowie klasy III brali udział w ciekawych lekcjach, m.in. o pająkach, motylach, bankowości. Otwarcie przyjmowaliśmy też inne inicjatywy rodziców, m.in. pieczenie pierniczków czy wizyta Mikołaja.

Chętnie uczestniczyliśmy w wielu akcjach charytatywnych, m.in. Psia Gwiazdka, Góra Grosza, Nakrętki dla Karolinki, kartki dla dzieci z Warszawskiego Hospicjum, świąteczne paczki dla Domu Samotnej Matki.

Jak co roku bardzo zbliżyły nas organizowane wspólnie Jasełka i kiermasz ozdób świątecznych. W tym roku z naszym świątecznym przedstawieniem gościliśmy w szkole w Sulejówku. Dla młodszych uczniów szczególnie miłym wydarzeniem jest Święto Pluszowego Misia, zawsze ciekawie i wesoło obchodzone (w tym roku z zaproszonymi gośćmi z pobliskiego przedszkola).

Nasi uczniowie chętnie uczestniczyli w organizowanych konkursach szkolnych, m.in. konkursie recytatorskim „Barwy Jesieni”, konkursie na najpiękniejszy wieniec bożonarodzeniowy na drzwi, czy konkursie na najciekawszą walentynkę.

Niezmiernie ważny rozwój fizyczny oraz kondycja i sprawność wspierane były na zajęciach sportowych takich jak korektywa, „Od zabawy do sportu”, lekcje w-f na basenie. Po lekcjach dzieci uczestniczyły nie tylko w zajęciach sportowych, ale również zajęciach origami, papieroplastyki czy lekcjach języka hiszpańskiego.

Nie obyło się również bez świętowania Andrzejek, Mikołajek czy Walentynek – wszak szkoła to nie tylko miejsce na naukę, ale i zabawę.

Staraliśmy się wcielać w życie idee integracji – otwartości i tolerancji.

Taki właśnie był nasz pierwszy semestr. A jaki będzie następny? Na pewno nie mniej ciekawy, bo szkoła to miejsce na realizację pomysłów i inicjatyw nauczycieli, dzieci i rodziców.

Pan Dyrektor w nowym roku szkolnym przewiduje poszerzenie oferty edukacyjnej (drugi język obcy) oraz zatrudnienie większej liczby specjalistów.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Marzena Delak