LEKCJA W BIBLIOTECE O BIBLIOTECE/KLASA II

Uczniowie klasy II w ramach realizacji tematu dotyczącego biblioteki mogli przekonać się, że wiedza zdobyta na lekcji ma swoje odzwierciedlenie w prawdziwym życiu. Dnia 23 lutego 2015 r. odwiedziliśmy Panią Małgorzatę Milewską (mamę Mikołaja) w bibliotece w Klubie Kościuszkowiec.

To nie pierwszy raz kiedy korzystamy z gościnnych progów sąsiadującego z naszą szkołą Klubu.

Tym razem pragnęliśmy dowiedzieć się czegoś więcej na temat organizacji pracy w bibliotece i na czym polega zawód bibliotekarza. Bibliotekarka z wielką pasją opowiadała o pracy w bibliotece. Pokazywała dzieciom wszystkie zakamarki tego, ciekawego miejsca. Odpowiadała na pytania i przygotowała plastyczną niespodziankę.

Wrażeniami podzieliła się z nami Zuzia Pacholczyk, uczennica naszej klasy, która napisała:

„Wczoraj z nasza klasą, byliśmy z wizytą w bibliotece. Pani bibliotekarka, wyjaśniła nam w jaki sposób należy wypożyczać książki. Następnie, każdy z nas opowiadał o wybranej książce. Mogliśmy zobaczyć w jaki sposób podzielone są książki na regałach. Na koniec wizyty pani bibliotekarka przeczytała nam o sowie mądrej głowie i pomagała zrobić sowy z papieru. Bardzo podobała mi się wizyta w bibliotece. Zuzia Pacholczyk.”

Bardzo dziękujemy za gorące przyjecie w bibliotece i wspaniałe zajęcia dla naszych uczniów.

 

Marzena Delak

{gallery}387-biblioteka{/gallery}