DZIEŃ FLAGI – PIKNIK PATRIOTYCZNY

Dnia 2 maja już po raz kolejny (począwszy od 2004 roku) obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

Tego dnia Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła, Dowódca 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im Tadeusza Kościuszki oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 174 z Oddz. Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki zaprosili mieszkańców dzielnicy na Rodzinny Piknik Patriotyczny.

 

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w Kościele p. w. św. Jana Pawła II. Następnie na boisku przy szkole nastąpił odczyt dotyczący ustanowienia Dnia Flagi oraz wciągnięcie flagi na maszt. Na tym zakończyła się oficjalna część uroczystości.

Dla wszystkich przybyłych osób zostały przygotowane przez Urząd Dzielnicy i wręczane bezpłatne flagi i chorągiewki.

Dla dzieci czekała moc atrakcji przygotowanych przez Szkołę, Klub Garnizonowy oraz Animatorów. Malowanie buzi, tworzenie „małego patrioty”, kolorowanki, krzyżówki, malowanie kredą … Dzieci chętnie korzystały z możliwości rzucania granatami, strzelania z łuku, z markera do gry w paintball. Pokonywały tory przeszkód, chodziły po mini parku linowym czy mierzyły się ze sobą na macie. Mogły też szukać metalowego przedmiotu ukrytego w piachu wykorzystując do tego wykrywaczy metalu. Dzieci chętnie malowały kartonową replikę czołgu. Pogoda sprzyjała – w ten słoneczny dzień na pikniku bawiło się wielu mieszkańców Wesołej.

 

Marzena Delak

{gallery}407-piknik{/gallery}