Głosy ptaków – słuchaj i oglądaj!

W ramach projektu „Varsavianistyczna szkoła” uczniowie klasy IV uczestniczyli w lekcji terenowej przeprowadzonej 8 maja 2015 roku na obszarach przylegających do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Wyposażeni między innymi w przewodniki, atlasy oraz lornetki wyruszyli na spotkanie z przyrodą.

Uczniowie wcześniej przygotowali się do tej lekcji, gdyż w ubiegłym tygodniu słuchali nagrań głosów różnych ptaków, oglądali ich opisy i zdjęcia.

W lesie uczniowie zachowywali się bardzo cicho, dlatego udało im się usłyszeć kilka charakterystycznych głosów ptaków. Od razu rozpoznali bogatkę, dzięcioła, wróbla, szpaka, srokę oraz kawkę z charakterystycznym czarniawym upierzeniem i czarną „czapką” na szarej głowie. Szczególne zainteresowanie wzbudziła dziupla, która jak się później okazało należała do … wróbli.

Nasze spotkanie z przyrodą było w pewnym sensie kontynuacją „zielonej lekcji” przeprowadzonej 20 listopada 2014 roku przez przyrodnika-ornitologa ze Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków – na terenie nadwiślańskiego obszaru „Natura 2000”.

{gallery}413-glosy{/gallery}