ŚWIĘTO SZKOŁY

13 maja 2015 roku odbyło się uroczystość Święta Szkoły. Z tej okazji przygotowany został program artystyczny pt. „Nasza Warszawa” w całości poświęcony stolicy. Uczniowie zaprezentowali dzieje miasta od jego początku aż do współczesności. Można było obejrzeć legendę o Warszawskiej Syrence, inscenizację przeniesienia stolicy z Krakowa do Warszawy, polkę warszawską oraz migawki z Powstania Warszawskiego , posłuchać piosenek przedwojennej i powstańczej Warszawy w wykonaniu naszych uczniów. Montaż muzyczno słowny uzupełniały współczesne tańce i piosenki, które obecnie towarzyszą młodemu pokoleniu. Nie zabrakło również „prawdziwych kibiców Legii” z ich hymnem. Uczennica klasy VI przygotowała również wiersz napisany specjalnie na tę okazję.

Nasze występy oglądali zaproszeni goście: rodzice, dziadkowie, byli nauczyciele i uczniowie oraz inne zaprzyjaźnione ze szkołą osoby. Nie zabrakło również przedstawicieli okolicznych szkół i przedszkoli. Gościł również pan Stefan Słowikowski – Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy oraz pani Renata Mroczkowska – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu. Nasza szkolna społeczność usłyszała wile miłych słów utwierdzających nas w przekonaniu, że misja szkoły którą wcielamy w życie każdego dnia przynosi efekty – co napawa dumą i optymizmem.

 

Marzena Delak

{gallery}420-swieto{/gallery}