SAS w SP nr 174 z Oddziałami Integracyjnymi

Z przyjemnością informujemy, że od kwietnia 2015 r. nasza szkoła jest uczestnikiem programu SAS „Szkoły Aktywne w Społeczności”, którego celem jest upowszechnianie idei i rozwój placówek promujących partnerstwo między szkołą a społecznością lokalną.
Tym samym staliśmy się uczestnikami międzynarodowego programu Community School „Szkoła jako centrum rozwoju społeczności lokalnej” realizowanego od 2003 r. przez wiele organizacji i instytucji z 12 krajów Europy i Azji.

W Polsce realizatorem programu jest Federacja Inicjatyw Oświatowych.
W tej chwili przygotowujemy się jako społeczność szkolna do wdrażania Międzynarodowych Standardów Szkół Aktywnych w Społeczności. Jednym z pierwszych elementów naszych działań jest wspólne dokonanie oceny pracy szkoły podczas spotkania z przedstawicielami różnych grup społeczności szkolnej oraz instytucji współpracujących  z naszą szkołą.
W zorganizowanym   7 i 8 października, dwudniowym spotkaniu wzięli udział: dyrektor szkoły  Paweł Krajewski oraz przedstawiciele nauczycieli: Monika Dębicka, Marzena Delak, Joanna Budyńska i Marta Głodek, uczniowie: Emilia Główka, Inga Maros, Oliwia Czapla, Kacper Popis, rodzice: Wioletta Murawska, Magdalena Wróblewska, Edyta Gołaszewska oraz przedstawiciele organizacji współpracujących z naszą  szkołą: dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Anna Skibniewska-Kwiatkowska oraz psycholog Dorota Zientak, dyrektor Placówki Rodzinnej Monika Kosmowska. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Szczepkowska facylitator projektu.
Celem spotkania było uzyskanie informacji od zaproszonych gości  o tym jak widzą nasza szkołę. Pomogło to w zaplanowaniu działań ulepszających pracę szkoły.
Każda Szkoła Aktywna w Społeczności rozwija się na swój sposób, ponieważ szkoła to organiczna struktura, kształtowana przez entuzjazm pracujących w nich ludzi, ich wizję przywództwa, zaangażowanie rodziców oraz potrzeby społeczności lokalnej. Wiemy, że dzięki współpracy różnych grup skupionych w szkole i wokół niej jesteśmy w stanie osiągnąć nasze wspólne cele.

 

Marzena Delak
Monika Dębicka