SPEŁNIAMY MARZENIA JULKI

Ferie zimowe dobiegły końca. Wypoczęci wróciliśmy do szkoły.
W dobrych nastojach postanowiliśmy spełnić marzenie chorej i niepełnosprawnej Julki, która 27 lutego obchodzi swoje 8 urodziny. Jej marzenie jest bardzo proste i niezwykłe zarazem – chce otrzymać jak najwięcej kartek urodzinowych z życzeniami.
Dzieci z klas I-III oraz z oddziału przedszkolnego przygotowały urodzinowe kartki. Oprócz życzeń, pięknych rysunków w jednej z kartek znalazła się także bajka.
Mamy nadzieję, że Julka otrzyma bardzo dużo urodzinowych kartek….

Julka Frącek to roześmiana dziewczynka z Elbląga, która stoczyła znacznie więcej batalii niż nie jeden dorosły.
Fakt, że urodziła się z zespołem Downa, nie przeszkodził rodzicom Julki w obdarzeniu jej ogromną miłością. Niestety w 6 miesiącu życia lekarze zdiagnozowali u niej dodatkowo zespół Westa (padaczka lekooporna). Trudna rehabilitacja, okupiona wieloma łzami przyniosła efekt, dzięki czemu Julka w wieku 3 lat poszła do przedszkola. Radość dziewczynki i jej rodziców nie trwała długo. Podczas rutynowego badania okazało się, że Julka choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Poddana bardzo silnej chemioterapii dwa razy trafiła na OIOM w bardzo ciężkim stanie. Obecnie choroba Julki jest w remisji, a dziewczynka tryska energią i optymizmem. Ma jednak jedno marzenie, którego sama nie może spełnić…
Pod koniec lutego obchodzi swoje 8 urodziny, a jej urodzinowym życzeniem jest dostać jak największą liczbę laurek i kartek urodzinowych. Pomóżmy Julce ziścić marzenie!

Marzena Delak