„OTWÓRZMY SERCA DLA WŁADKA”

Dnia 18 czerwca 2016 r. po raz kolejny „otworzyliśmy serca” dla naszego ucznia Władka, na pomoc i ochronę zdrowia. Zorganizowany został Piknik Rodzinny połączony z akcją charytatywną. Taka forma aktywności wpisana jest w rozwój naszej szkoły w ramach projektu SAS (Szkoła Aktywna w Społeczności). To dzięki współpracy całej szkolnej społeczności udało się nam zorganizować akcję.

Nasi rodzice są wspaniali. Z wielkim zaangażowaniem współorganizowali Piknik, proponowali różne formy aktywności i wsparcia. Akcja charytatywna odbyła się pod patronatem Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Finansowe wsparcie dla akcji okazał proboszcz Parafii Wojskowej p.w. św. Jana Pawła II Warszawa Wesoła, Plac Wojska Polskiego przekazując pieniądze zebrane podczas dwóch mszy świętych. W akcję zaangażowała się również sąsiadująca z nami 1 Warszawska Brygada Pancerna i Klub Kościuszkowca. Jak zawsze mogliśmy liczyć na pomoc w organizacji. Żołnierze przygotowali również pokaz sprzętu wojskowego, strzelnicę i inne atrakcje. W ramach Pikniku odbyło się przedstawienie zrealizowane z rodzicami uczniów oddziału przedszkolnego pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”. Na scenie plenerowej występowali uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście, prezentując swoje uzdolnienia. Odbył się pokaz treningu judo (Judo Fight Club, rodzina Banasik), wspólna Zumba (Fitness Art), śpiewające duety (rodzic z dzieckiem). Zorganizowana była aukcja przedmiotów i innych atrakcji. Poza tym na wszystkich czekało wiele innych przyjemności: grill, wata cukrowa, ciasta, chleb ze smalcem, kącik plastyczny, kiermasz książek, loteria fantowa, lekcje gry w tenisa, przejażdżka kucykiem, zamek dmuchany, pokaz zwierząt, szachy plenerowe, tworzenie bransoletek. Swój punkt miały również studentki Akademii Pedagogiki Specjalnej z Koła Naukowego Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka „Progressus”.

 

Piknik przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze. Razem możemy więcej! Wszystkim bardzo dziękujemy!

Za bezinteresowną pomoc w organizację i przebieg Pikniku i akcji charytatywnej składamy serdeczne podziękowania dla:

–  1 Warszawska Brygada Pancerna i Klub Kościuszkowca

–  Proboszcz Parafii Wojskowej p.w. św. Jana Pawła II

–  Piekarnia „Piwoński” w Łomiankach

–  Ryszard Rowicki – sklep zoologiczny

–  Dorota Frelik

–  Jan Głuszuk

–  Jerzy Bieńkowski

–  Magdalena Wróblewska – prowadzenie Pikniku na scenie

–  Fitness Art

–  Grupa „Zero”

–  Grzegorz Sęczek – przejażdżki na kucyku

–  Karolina Kuchta Photography

–  Księgarnia „Bogulandia”

–  Katarzyna Skorupak – Studio Katharsis

–  oraz innym osobom nie wymienionym z imienia i z nazwiska, którzy zaangażowani byli w organizację i przebieg Pikniku.

 

Marzena Delak

 

 

link do zdjęć z pikniku:

http://kkuchta-photography.blogspot.com