LATO W MIEŚCIE 2016

Tegoroczne Lato w Mieście odbyło się w terminie od 1 do 12 sierpnia 2016. Jak co roku dla uczestników została przygotowana ciekawa oferta zajęć stacjonarnych i wyjazdowych.

Dzieci miały zapewnione codzienne zajęcia sportowe prowadzone w sali jak i na świeżym powietrzu. Na wspólne spędzanie czasu składały się zajęcia plastyczne, gry i zabawy.

Dzieci uczestniczyły w zorganizowanych przez Klub Kościuszkowca zajęciach dotyczących rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz zajęciach tanecznych. Mieliśmy również Małe Letnie Igrzyska Olimpijskie, na których dzieci oprócz garści ważnych wiadomości zdobyły dyplomy i medale za osiągnięcia sportowe. Nie zabrakło oczywiście ciekawych wycieczek m.in. do Centrum Pieniądza NBP, Galerii Sztuki Współczesnej ZACHĘTA, Muzeum Pragi, Muzeum w Wilanowie. Bardzo ciekawe warsztaty odbyły się w Narodowym Instytucie Audiowizualnym „Ninateka” gdzie dzieci uczestniczyły w zajeciach dotyczących powstawania filmów animowanych. Możliwość zwiedzania wystaw w Centrum Nauki Kopernik  również sprawiła dzieciom wiele przyjemności. Bardzo ciekawym doświadczeniem były warsztaty z grami logicznymi prowadzonymi przez edukatorkę ze Stowarzyszenia „Rozwiń się”.

 

 

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Kończy się lato i wakacje – mamy nadzieję, że dla wielu dzieci niezapomniane, pełne przygód,podróży, radości i odpoczynku.

 

 

Marzena Delak