Obchody Święta Niepodległości w Wesołej

W czwartek 10 listopada 2016 roku odbyły się w naszej dzielnicy uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorami byli: Rada i Zarząd Dzielnicy m.st. Warszawy, Proboszcz Parafii Świętego Brata Alberta oraz Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła. W uroczystościach wzięły udział Poczty Sztandarowe zaproszonych placówek oraz uczniowie klasy IV, V i VI naszej szkoły.

Program uroczystości był bardzo bogaty. Po Mszy Świętej za Ojczyznę, która odprawiono w Kościele Świętego Brata Alberta, wystąpił Chór II Canto Magnificat. Dalsza część uroczystości odbyła się pod Pomnikiem Polskiej Organizacji Wojskowej, gdzie złożono wieńce. Wystąpili tutaj żołnierze z grupy rekonstrukcyjnej Muzeum 2. Korpusu Polskiego oraz dzieci z Zespołu Szkół nr 94. Po południu rozpoczął się piknik patriotyczny, podczas którego wystąpili artyści z grupy teatralnej WARSZAWIAKI. Każdy z uczestników pikniku otrzymał specjalnie wydany „Śpiewnik” i rozpoczęło się wspólne śpiewanie dawnych piosenek wojskowych.

Podczas pikniku można było obejrzeć nie tylko grafikę o tematyce wojskowej, ale także broń i sprzęt wojskowy. Uczniowie próbowali także swoich sił na strzelnicy i obserwowali pokazy musztry w wykonaniu harcerzy. Na wszystkich uczestników pikniku czekała także wojskowa grochówka i gorąca herbata.