CURLING

21 listopada klasy V i VI były na wycieczce, na której był zaplanowany trening curlingu – gry zespołowej rozgrywanej na prostokątnej tafli lodu. Do gry używa się kamieni, które są wypuszczane na lodzie w kierunku celu zwanego domem.

Pan trener przybliżył nam historię sportu i zasady w nim panujące.

Dzieciom zabawa bardzo się podobała, po prawie dwóch godzinach ciężkiego treningu nie chciały jeszcze wracać do szkoły.

Monika Leśnik

 

Ta wycieczka bardzo mi się podobała. Najtrudniejszą rzeczą było opanowanie jazdy na specjalnej podeszwie, która się ślizgała. Panowie nauczyli nas gry w curling. Gra ta jest trochę trudna, ponieważ trzeba było nauczyć się różnych, trochę skomplikowanych pozycji. Na wycieczce było bardzo przyjemnie i miło. Chciałabym kiedyś pojechać jeszcze raz na taką wycieczkę.

Jola kl. V

Wycieczka na curling nie podobała mi się. Bałam się jeździć po lodzie, dlatego że na jednej nodze miałam założony specjalny but z gładką powierzchnią. Jadąc miałam wrażenie, że za chwilę się wywrócę. Podobało mi się szczotkowanie lodu i odpoczynek, i jak pan nas wiózł po lodzie. Najbardziej mi się z tego wszystkiego podobało jak pan nas wiózł po lodzie.

 

Oliwia M. kl. V

Dnia 21 listopada byliśmy na wycieczce na torze curlingowym. Wycieczka mi się bardzo podobała, ponieważ bardzo lubię sport. Nauczyłem się jeździć na gumowych podkładkach i grać w curling. Było super.

Kacper kl. V

Wycieczka na tor curlingowy bardzo mi się podobała. Podobała mi się, dlatego, że robiliśmy ćwiczenia, które mi się udawały, jeździliśmy na śliskich wkładkach i graliśmy w sam curling. Nigdy wcześniej nie grałem w tą grę, więc to było dla mnie wielkie przeżycie.

Oskar kl. V