Mikołajkowe kino klasy V – „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

6 grudnia z okazji Mikołajek klasa V wraz z nauczycielami wybrała się do kina Kinoteka na film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.

 

Wystarczyło kilka machnięć filmową różdżką i lądujemy w świecie wszechmocnych czarodziejów, nieświadomych mugoli i dziwacznych stworzeń wydostających się z wyjątkowo pojemnej walizki.

Film opowiada historię Newta Skamandera, który zostaje usunięty z Hogwartu za kontakt z bestią…Akcja dzieje się 70 lat przed narodzinami świata Potter’a, kiedy to kontakt z dzikimi bestiami i opieka nad nimi była zabroniona. Newt przybywa do Nowego Jorku lat 20-tych z tajemniczą misją i jeszcze bardziej tajemniczą walizką pełną…wspomnianych dzikich stworzeń. Przypadek sprawia, że parę z nich mu umyka i jest zmuszony je wszystkie złapać, po drodze napotykając inne niespodziewane zagrożenia.
Nie wiesz, jak wygląda niuchacz czy żmijoptak? Wybierz się na film.

 

Monika Leśnik

 

Według mnie film pt. ,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” był bardzo interesujący. Były w pewnych momentach interesujące, ale i straszne sceny. Podczas jednej z nich tak się wystraszyłem, aż wysypałem popcorn. Ten film poleciłbym wszystkim.

Jakub Janiak

 

Mikołajkowa wycieczka do kina bardzo mi się podobała. Poszliśmy na film pt. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Film był ciekawy, a głównym bohaterem był mężczyzna, który umiał czarować i hodował magiczne zwierzęta, które demolowały miasto. Film był fantastyczny i polecam nie niego pójść.

Jola Dziuba