KLASY DRUGIE W MIASTECZKU BEZPIECZEŃSTWA

Dnia 22 marca 2017 r. uczniowie klas drugich pojechali do Miasteczka Bezpieczeństwa na terenie Centrum Konferencyjnego Ptak Warsaw Expo.

Miasteczko to jeden z elementów towarzyszących konferencji „Bezpieczeństwo pasażerów w transporcie zbiorowym ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i osób niepełnosprawnych” zorganizowanym przez Tramwaje Warszawskie i Stowarzyszenie dla Bezpieczeństwa Drogowego. Organizatorzy zapewnili uczestnikom autobusy, które zawiozły dzieci na wydarzenie, a po nim odwiozły do szkoły.

W ramach Miasteczka zorganizowanych było mnóstwo atrakcji i zajęć edukacyjnych, które przypomniały dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i jak zachowywać się podczas podróży samochodem czy też autobusem. Dzieciom bardzo podobał się pokaz samoobrony prezentowany przez pracowników Straży Miejskiej. Uczniowie byli pod dużym wrażeniem ich umiejętności i sprawności. Dzieci mogły spróbować swych sił w miasteczku ruchu drogowego, gdzie jeździły rowerami po wyznaczonej trasie. Uczestniczyli w kursie pierwszej pomocy, oglądali samochód policyjny. Mieli możliwość zapoznania się z pracą inspektorów ruchu drogowego i obejrzenia ich samochodu -biura. Dzieci rozwiązywały zagadki związane z ruchem drogowym. Dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować m.in. tramwajami warszawskimi. Otrzymały drobne upominki, gadżety i książeczki o bezpieczeństwie. Zaproponowane atrakcje i aktywności bardzo podobały się dzieciom. Miały czas na rozrywkę i edukację.

 

Marzena Delak