LEKCJA Z FARMACEUTĄ W II B

Dnia 5 maja 2017 r. klasę II b odwiedziła Pani Agnieszka Gabryel (mama Franka), która jest farmaceutką. Dzieci podczas zajęć poznały szczegóły pracy magistra farmacji, który pracuje w aptece. Do zadań farmaceuty zatrudnionego w aptece należy m.in. realizowanie recept, sprzedaż produktów medycznych i leków gotowych oraz wytwarzanie recepturowych, udzielanie porad w zakresie stosowania i działania leków.

Dzieci przekonały się, że praca aptekarza jest bardzo wymagająca i odpowiedzialna. Trzeba cechować się dokładnością i spostrzegawczością  Poznały różnicę między lekami i suplementami diety. Analizowały recepty wystawiane przez lekarzy. Szukały ważnych informacji na opakowaniach. Dowiedziały się jak lekarstwa przechowywać i co z nimi robić gdy są przeterminowane.

Pani Agnieszka przyniosła ze sobą starą wagę apteczną szalkową, na której dzieci odmierzały określoną ilość składników potrzebnych do wykonania maści. Zanim to zrobiły musiały nauczyć się „tarowania wagi”. Dzieci mogły mieszać i ucierać różne składniki w moździerzu, przekładać maść do przygotowanych pojemników i robić opis wyprodukowanej receptury. Możliwość samodzielnego przygotowania specyfiku była dla nich bardzo atrakcyjna.

Dzieci dzięki temu spotkaniu poszerzyły swoją wiedzę o otaczającym świecie. Poznały ciekawy zawód i tajniki przygotowania leku. To było bardzo ciekawe spotkanie.

Serdecznie dziękujemy!

Marzena Delak