ŚWIĘTO SZKOŁY

Dnia 26 maja 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Święta Szkoły. W ten szczególny dzień byli z nami zaproszeni goście: rodzice, dziadkowie, mieszkańcy osiedla. Przybyli do nas również burmistrz dzielnicy Pan Edward Kłos, przyjaciel szkoły radny dzielnicy Pan Stefan Słowikowski oraz przedstawiciele 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki i Klubu Kościuszkowca, proboszcz parafii wojskowej p.w. św. Jana Pawła II, dyrektorki i pracownicy  szkół i przeszkoli oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Było nam niezmiernie miło, zaprezentować się przed tak znamienitą publicznością. Mottem tegorocznego święta stały się słowa Tadeusza Kościuszki – naszego patrona – „Samego siebie doskonalić nie zapomnij”. Staramy się rozwijać talenty dzieci każdego dnia. Wiemy że nie jest najważniejsze aby były lepsze od innych. Najważniejsze jest, by stawały się lepsze od siebie samych, każdego dnia. Wymaga to pracy, zaangażowania, zrozumienia i wsparcia. W naszej szkole taka właśnie idea przyświeca codziennej pracy, rozwijamy się dla siebie i innych. U nas każdy uczeń pracuje nad swym indywidualnym oraz wspólnym sukcesem. Wszyscy uczniowie mogli zaprezentować się podczas tego święta. Był wspaniały Polonez, krótka lekcja historii, występ chóru, pokaz gimnastyczny, gra na instrumentach, taniec i śpiew.

„Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi…”

Janusz Korczak

 

Marzena Delak