Świąteczne przygotowania w klasie IIIa

Nasze przygotowania rozpoczęły się od warsztatów ceramicznych. Najpierw ulepiliśmy z gliny mikołaje i dzwoneczki, które następnie trzeba było dokładnie pomalować. Wyszły nam bardzo ładnie. Każdy cieszył się, że na choinkę będzie mógł zawiesić samodzielnie wykonane ozdoby.

Kilka dni później zapach przyprawy korzennej roznosił się po naszej klasie. Tak wspaniale pachniały pierniczki przygotowane dla nas przez p. Anię, mamę Emilki i mamę Filipa. Wyposażeni w dekoracyjne pisaki rozpoczęliśmy ozdabianie pysznych ciasteczek. Na serwetkach pojawiły się kolorowe choinki, gwiazdki, korony i serduszka.

Następnie metodą decoupage ozdabialiśmy styropianowe bombki. Było to trudne wyzwanie, ale wszyscy bardzo staraliśmy się, żeby przygotowane dekoracje były jak najpiękniejsze. Ozdobione serwetkami kule, pięknie zapakowane czekały na świąteczny kiermasz.

Potem wspólnie zabraliśmy się za wykonanie klasowej choinki. W tym roku była inna niż zwykle. Wykonaliśmy ją metodą origami modułowego. Każdy z nas złożył kilka papierowych elementów, z których powstało zielone drzewko, udekorowane malutkimi gwiazdkami.

W ostatnim dniu nauki odbyła się w naszej klasie wigilia. Dzieląc sie opłatkiem, złożyliśmy sobie świąteczne życzenia, śpiewaliśmy kolędy i częstowaliśmy się przygotowanymi słodkościami.

Podczas przygotowań do świąt nie zapomnieliśmy o zwierzętach ze schroniska w Celestynowie, dla których przynieśliśmy suchą karmę, puszki, koce i akcesoria dla psów i kotów.

To były bardzo piękne chwile, które przybliżały nas do Świąt Bożego Narodzenia.