SENIORZY, WOLONTARIUSZE I KOMPUTERY

Od miesiąca, co tydzień, w każdy poniedziałek w godzinach 17-18 Szkolny Klub Wolontariatu wraz z nauczycielami naszej szkoły bierze udział w akcji wspomagania seniorów w nauce obsługi komputera.

Seniorzy nie stronią od nowych technologii, ale trochę ich ona onieśmiela. Coraz więcej osób w tej grupie wiekowej korzysta lub chciałoby korzystać z komputera. Seniorzy decydują się komunikować ze światem za pomocą komputerów i internetu.

Komputer z internetem dziś zamiast szokować i wywoływać panikę sprzyja seniorom i staje się coraz bardziej przyjazny źródłem pozyskiwania przyjaciół, partnerów a przede wszystkim pomaga komunikować się z rodziną i ukochanymi wnukami.

I tak nasza szkoła i wolontariusze chcąc wspierać tą aktywność seniorów dzieli się z nimi swoimi doświadczeniami nastolatków w obsłudze sprzętu i technologii komputerowej. Obydwie strony są bardzo zadowolone ze współpracy. Będziemy ją kontynuować.

 

Katarzyna Kalbarczyk