KLASY I – III W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

W dniu 13.11.2018 .r dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy uczniowie klas 1-3 mogli uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Panią Roksaną Jędrzejewską – Wróbel .

Pani Roksana Jędrzejewska-Wróbel to polska pisarka, autorka ponad 20 książek dla dzieci, scenariuszy i adaptacji scenicznych. Lubi żyć, rozmawiać z ludźmi i opowiadać historie. Od lat pisuje wiersze dla dorosłych, których nie publikuje, ale za które otrzymała kilka nagród.

Współscenarzystka dobranocki Babcia Róża i Gryzelka (1 TVP). Autorka tekstów do podręczników oraz bajek terapeutycznych. Jej Kamienica, Gębolud, Kosmita oraz przewrotna historia O słodkiej królewnie i pięknym księciu nominowane były do tytułu Książki Roku. Jest także laureatką wielu nagród, min. Nagrody Edukacja za serię o Plastelinku oraz Bestsellerka i Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za dylogię o ryjówce Florce – Florka. Z pamiętnika ryjówki oraz Florka. Listy do Józefiny. Opowieść o pewnej niezależnej dziewczynce Maleńkie królestwo królewny Aurelki.

A my mieliśmy okazję ją poznać, porozmawiać, posłuchać… To niezapomniane przeżycie. Ta pani dla nas pisze książki, a my z chęcią je czytamy sami lub razem albo ze swoimi rodzicami . Poznawać bohaterów książek, być razem z nimi w różnych sytuacjach, zrozumieć, dlaczego tak robią, być jednymi z nich to cenne dla dzieci, ale i dla dorosłych.  Chcemy jeszcze…….

 

Katarzyna Kalbarczyk