Goście z ul. Koźmińskiej.

W dniu 20.03.2019r. Szkolne Koło Wolontariatu zaprosiło do naszej szkoły dzieci wraz z opiekunami  z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 8 dla Dzieci Słabowidzących im. dr Zofii Galewskiej z Warszawy przy ul. Koźmińskiej  7w Warszawie. Przyjechali uczniowie z klasy 6 – Ania, Oliwia, Łukasz, Szymon, Antek, Patryk oraz Pani Antonina bibliotekarka i Pani Ania nauczycielka plastyki. Spotkanie odbyło się pt.” Porozmawiajmy…. Poznajmy się bliżej.” Nasi goście opowiadali o tym jak się uczą, z jakich pomocy korzystają, w jakich kołach zainteresowań uczestniczą w szkole, jakie dyscypliny sportu uprawiają w szkole np.: Gra showdown (niekiedy mylnie nazywana tenisem stołowym dla niewidomych) przeznaczona jest dla dwóch zawodników i toczy się na prostokątnym stole z barierkami, na środku znajduje się pionowa tablica, a po przeciwległych stronach prostokątnego stołu znajdują się bramki. W showdown gra się przy użyciu paletek (wiosełek) oraz piłeczki, w środku, której znajdują się małe kuleczki (np. ze stali nierdzewnej), dzięki czemu piłka podczas gry jest słyszalna.  Pani Antonina opowiedziała nam jak pomóc osobie niewidomej na ulicy chcąc zaofiarować jej pomoc, a Pani Anna o talentach plastycznych uczniów tej placówki. Bardzo cieszymy się z tego spotkania, a w planach projekt polonistyczny uczniów klas 4-8 naszej szkoły i uczniów słabowidzących pod roboczym tytułem „ Znane baśnie współcześnie.”