PIKNIK RODZINNY – WSPARCIE DLA KAMILA

Dnia 21 września 2019 r. odbył się piknik rodzinny. Jak co roku Rada Rodziców, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły przygotowują imprezę integrującą naszą szkolną społeczność. Tym razem, spotkaniu towarzyszył bardzo ważny cel – zbiórka pieniędzy dla naszego ucznia Kamila. W kwietniu tego roku odkryto u niego guza mózgu. Rozpoczął się trudny okres (emocjonalnie i finansowo) dla jego rodziny. Do rzetelnej diagnozy i leczenia potrzebne są pieniądze. Właśnie dlatego tak wiele osób podjęło się zadania zorganizowania wspaniałego pikniku, na który przyszły nie tylko rodziny uczniów, ale mieszkańcy osiedla i dzielnicy Wesoła. W programie było wiele atrakcji, m. in. kącik plastyczny a w nim malowanie buziek, robienie warkoczyków, malowanie Eko-torebek, tworzenie ozdób z magnesów i produkcja mydełek. Z panią Joanną Maciąg odbyły się warsztaty ceramiczne. Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało stoisko z ciastami, biżuterią i kiermaszem odzieży. Rodzice obsługiwali grilla, kawiarenkę. Były gofry, popcorn, wata cukrowa, domowy smalec, grochówka. Jak co roku był pan Ryszard Rowicki ze swoimi zwierzętami. Mogliśmy też liczyć na żołnierzy z jednostki wojskowej 1 Warszawskiej Brygady Pancernej. Można było zwiedzać wóz strażacki, wóz campingowy i tira. Była fotobudka, warsztaty szydełkowania z mieszkanką osiedla, przedstawiciel Domu Kultury w Wesołej oraz inne atrakcje. Wsparło nas również wielu darczyńców, m.in. Firma „Grycan” ufundowała lody.  Restauracja „4 Pory Roku” udostępniła maszynę do lodów i przeszkoliła osobę do jej obsługi. Dostaliśmy mnóstwo gadżetów na licytację, np. kosz od Działkowców, karnet od Klubu Fitness Art, bilety na „Taniec z gwiazdami”, akcesoria sportowe i wiele innych. Odbyły się występy naszych uczniów, dzieci z przedszkola nr 259 „Leśna Bajka”. Pokaz Zumby z trenerem Fitness Art i tańca z instruktorem Pro-Dance Oscarem Żołądkiewiczem. Wspólnie zatańczyliśmy taniec belgijski, odbywały się rozgrywki korfball, zabawy z karate. 

Wszystkim serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszego wsparcia Kamila. Cały czas trwa zbiórka pieniędzy na: pomagam.pl/kamilkopacz

Marzena Delak