DOBRY PRZYKŁAD WIĘCEJ ZNACZY NIŻ NAJLEPSZA RADA

Spotkanie z Panem Przemkiem zorganizowała Rada Rodziców działająca w naszej szkole. Pan Przemysław jest popularyzatorem i kapitanem drużyny narodowej w piłce amp albo futbolu amp. Jest to piłka nożna dla ludzi po amputacjach (ang. amputee football). Sport ten uprawiają zawodnicy z amputowaną (albo w inny sposób trwale uszkodzoną) kończyną dolną – z wyjątkiem bramkarza, na tej samej pozycji występują osoby bez ręki. Pan Przemek w 2009r wybrał się z przyjaciółmi na wyprawę motocyklowa do Norwegii. Tam zdarzył się poważny wypadek w wyniku, którego stracił jedną nogę. Jak zapewnia jednak, wypadek ……..niewiele zmienił w jego życiu. Od samego początku miał dystans do swojej niepełnosprawności, nie robił z niej problemu W czasie spotkania z uczniami naszej szkoły opowiadał, że mógł zacząć myśleć o sobie, jako o kimś innym, gorszym, kimś komu czegoś brakuje, albo ……. starać się żyć tak jak wcześniej. Zdecydował się, wybrał to drugie i bez wątpienia pomógł mu w tym sport.