Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 października 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole nr 174  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, jest to międzynarodowa akcja. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

Akcja Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw są przygotowania, podczas których dzieci przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw, np. : „Hasło dnia”. Potem jest już 1 października, czyli sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów. Nauczyciel pani Elwira Poświata przeprowadziła akcję w klasach IV – VII i w szkole. Dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia starszych i młodszych kolegów oraz dorosłych.

W naszej szkole zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjną egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych uczniów podczas przerw. Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, ale również zmierzyć się w szkolnej rywalizacji. Do egzaminu w klasach przystąpiło ok. 90-ciu uczniów.  Zostali przeegzaminowani w formie pisemnej – rozwiązując przykłady tabliczki mnożenia na czas. Tytuł mistrza uzyskało 2-óch uczniów, którzy w ciągu 1 minuty rozwiązali 45 przykładów.

  1. Mikołaj Kozub, kl. VIIb
  2. Katarzyna Kaczmarska, kl. VIIb

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy uczniom, którzy dołączyli do tego wydarzenia!